Česko-německý zastřešující svaz


  • Představenstvo Euroregionu Erzgebirge e. V.


  • Jednatelství Euroregionu Erzgebirge e. V.

  • Rada Euroregionu Krušnohoří


  • Jednatelství Euroregionu Krušnohoří


Společné komise

Komise pro krizový management

Německá strana

Landkreis Mittelsachsen
Abteilungsleiter Ordnung und Sicherheit
Steffen Kräher, předseda komise

Erzgebirgskreis
Referatsleiter Rettungsdienst, Brand- und Katastrophenschutz 
Christoph Stahl

Landkreis Mittelsachsen
Referatsleiterin Brandschutz, Rettungsdienst, Katastrophenschutz
Jana Lützner 

Česká strana

náměstek starosty města Oseka
Ing. Jiří Hlinka, předseda komise

a další členy

Komise pro mládež a kulturu

Německá strana

Erzgebirgskreis, Kultur- und Freizeitzentrum Baldauf Villa

Constanze Ulbricht, předsedkyně komise

Landkreis Mittelsachsen, Mittelsächsische Kultur gGmbH


Geschäftsführerin Kathrin Hillig

Marketing Julia Pikos

Erzgebirgskreis, Kultureller Bildungsbetrieb
Betriebsleiterin Susanne Schmidt

 

Česká strana

PhDr. Václav Hofmann, ředitel Městského divadla v Mostě, předseda komise

a další členy

Komise pro muzea a kulturní památky

Německá strana

Wolfgang Blaschke (předseda pracovní komise),
Vedoucí městských muzeí města Annaberg-Buchholz

Andrea Riedel, Museumsdirektorin Stadt- und Bergbaumuseum Freiberg

Jan Färber, Bergbaumuseum Oelsnitz

Uta Liebing, Schloss Wolkenstein

Anke Hähnel, Gottfried-Silbermann-Museum Frauenstein

Haike Haarig, Kulturraum Erzgebirge-Mittelsachsen

Dietmar Geyer, Erzgeb. Glashüttenmuseum Neuhausen

Katharina Scheithauer, Museum Olbernhau

Martina Reichel, Kalkwerk Pockau-Lengefeld

Susann Hoffmann, Museum Sächsisch-Böhmisches Erzgebirge, Marienberg

a další členy

 

Česká strana

Oblastní muzeum Most,
Ředitel Mgr. Michal Soukup (předseda pracovní komise)

 

a další členy

 

Sportovní komise

Německá strana

Dietmar Bastian (předseda pracovní komise), LRA Erzgebirgskreis, Referatsleiter Kreistag/Wahlen

Daniel Schneider,
KSB Erzgebirge, Geschäftsführer

Benjamin Kahlert
KSB Mittelsachsen, Geschäftsführer

Sylvio Christ,
KSB Mittelsachsen, Vereinsberater Veranstaltungen

a další členy

 

Česká strana

Mgr. Zdeněk Pištora (předseda pracovní komise),
starosta města Postoloprt

 

a další členy

 

 

Zemědělská komise

Německá strana

Erzgebirgskreis
Geschäftsführer Regionalbauernverband
Werner Bergelt (předseda pracovní komise)

 

Geschäftsführer Agrarprodukte Krumhermersdorf GmbH, stv. Vors. Bauernland AG Großolbersdorf, Jens Beyer

Rößlerhof Burkhardtsdorf, Rolf Seyfferth

Agrargenossenschaft Bergland
Rechenberg-Bienenmühle OT Clausnitz,
Lothar Eckert

 

Česká strana

Okresní agrární komora (OAK) Most a Teplice
Ludmila Holadová, ředitelka (předsedkyně pracovní komise)

 

a další členy

 

 

Sociální komise

Německá strana

Erzgebirgskreis
Abteilungsleiter Soziales und Ordnung
Frank Reißmann (předseda pracovní komise)

 

Landkreis Mittelsachsen
2. Beigeordneter Jörg Höllmüller

Landkreis Mittelsachsen
Abteilungsleiterin Soziales der Hauptstelle Mittweida
Gabriele Pfeil

Landkreis Mittelsachsen, Gesundheitsamt
Psychiatriekoordinator Matthias Gröll

Volkssolidarität Freiberg,
Geschäftsführerin Angela Gronwaldt

 

Česká strana

Krajský úřad Ústeckého kraje (KÚÚK)
oddělení humanitárních činností
Ing. Karel Giampaoli (předseda pracovní komise)

 

a další členy

Komise pro životní prostředí a regionální plán

Německá strana

Landkreis Mittelsachsen
Abteilungsleiter Umwelt, Forst und Landwirtschaft
Gerd Dalke, předseda pracovní komise

Staatsbetrieb Sachsenforst
Forstbezirk Marienberg
Ingo Reinhold

Erzgebirgskreis
Abteilungsleiter Umwelt, Verkehr und Sicherheit 
Rico Ott

Planungsverband Region Chemnitz
Dr. Jens Uhlig

Landestalsperrenverwaltung Sachsen
Betrieb Freiberger Mulde/Zschopau
Claus-Peter Reichelt

 

Česká strana

Statuární město Chomutov
Dr. Jiří Roth (předseda pracovní komise)

 

a další členy

Komise pro dopravu

Německá strana

Landkreis Mittelsachsen

Abteilungsleiterin Straßen

Ute Friedrich 

Referatsleiter Straßenbetriebsdienst und Bauwerksverwaltung

Dirk Schlimper, předseda komise

 

Planungsverband Region Chemnitz

Karl Schneider

 

Erzgebirgskreis

Referatsleiter Straßen

Thomas Bretschneider

Referatsleiter Straßenverkehr

Markus Sommerhoff

Česká strana

Starosta města Dubí
Ing. Petr Pípal (předseda pracovní komise)

 

a další členy

Komise pro hospodářství a turistiku

Německá strana

Wirtschaftsförderung Erzgebirge GmbH (WFE)
Geschäftsführer Matthias Lißke, Vorsitzender der Arbeitsgruppe

Landkreis Mittelsachsen

GIZEF GmbH, Ingmar Petersohn

LRA Sachbearbeiterin Wirtschaftsförderung, Veronika Oschatz

IHK Geschäftsstelle Annaberg
Geschäftsführerin Jana Dost

Tourismusverband Erzgebirge e. V.

Česká strana

OHK Chomutov
Ing. Ivana Košanová, předsedkýně komise

 

a další členy